Korszerű tájékoztatás az irodalom területén

A tanfolyam oktatói
Téchy Tünde

Korszerű tájékoztatás az irodalom területén

Közismert, hogy a szépirodalmi, irodalomtudományi, irodalomtörténeti tájékoztatás a könyvtári munka egyik legkeresettebb területe a használók oldaláról, a könyvtárosképzésben az e területen szerzett tudást - amely a közelmúltig elsősorban a hagyományos tájékoztatási eszközökre koncentrált - programunk a legkorszerűbb információforrások bemutatásával egészíti ki. A tanfolyam célja, hogy a résztvevő általános és szaktájékoztató könyvtárosok megismerjék a könyvtárakban elérhető legújabb papíralapú és elektronikus szépirodalmi, irodalomtudományi és irodalomtörténeti információforrásokat, felhasználói szinten kezelni tudják a különböző adatbázisokat (a MEK, a WebKat.hu, a Neumann-ház, az EBSCO, a FSZEK, a PIM és a MTA irodalmi adatbázisai, free adatbázisok) ); a tanfolyam elvégzése után pedig képesek legyenek az elektronikus adatbázis számára megfogalmazni a használók információs igényeit, megtervezni a keresést és biztonságosan használni a technikai eszközöket.