Embert barátjáról, könyvtárat könyvtárosáról

A program célja a könyvtárossal szemben támasztott alapvető személyiségjegyek megismertetése, az azokkal való szembesítés, valamint a fejlődés szükségességének és lehetőségének elfogadtatása (saját maguk szükségességének felismerése és a környezettel való felismertetés képességének kialakítása). A képzés önismereti teszt kitöltésével és értékelésével kezdődik. A hasonló személyiségjegyekkel rendelkezők kiscsoportokba rendeződve maguk határozzák meg azt a szintet, ahová a könyvtárossal szemben támasztott alapvető elvárásokhoz képest elhelyezik önmagukat. Konkrét szituációkban mutatják be könyvtáros-könyvtáros és könyvtáros-felhasználó viszonyát. Ezek után maguk fogják meghatározni: mi az, amit biztosan ki tudnak hozni magukból, hogy „felsőbb szintre” kerüljenek – a továbbiakban ennek megfelelően kell a szituációs feladatokban, s a mindennapokban a gyakorlatban is megfelelniük.