Gyerekek a könyvtárban

Sokszor tapasztaljuk, hogy a könyvolvasás a felnövekvő nemzedékek életében egyre inkább háttérbe szorul. Sok múlik rajtunk – könyvtárosokon - mert sok mindent tehetünk azért, hogy gyermekeink is átélhessék az olvasás szépségét, és könyvtáraink olvasóivá váljanak. A tanítási blokkok eleje élménypedagógiai játékokkal indul, melyeket el is játsszunk, és a későbbiekben bátran taníthatjuk gyermekolvasóinknak. Tartalmaz módszertani kínálatot, nagyon sok hasznos gyakorlatban alkalmazható ötlettel. A gyermekek olvasóvá nevelésének módszerei a különböző korosztályokban mások, ezek tartalmazzák azokat a lehetőségeket, hogy a 0-14 éves korosztályú gyermekeket és rajtuk keresztül a családokat milyen programokkal vonzzuk be könyvtárunkba, hogyan nyújtunk színes, sokrétű időtöltést számukra, milyen praktikákkal fordítjuk őket az olvasás és az olvasmányélmény fontossága felé. Semmiből valamit?: ötletek kis költségigényű kézműves foglalkozásokra, melyeket a helyszínen el is készítünk. Kitekintés a hosszú évtizedek óta kiemelkedően működő magyarországi gyermekkönyvtárak munkájára, programjaira.