Könyvtárosok mentori szerepben a web 2.0 eszközeinek segítségével

A tanfolyam oktatói
Czövek Zoltán, Payer Barbara

Könyvtárosok mentori szerepben a web 2.0 eszközeinek segítségével

A program célja az, hogy a határon túli könyvtárak képzésfejlesztési programja keretében bevezesse a határontúli könyvtáros és informatikus szakembereket azoknak az új számítástechnikai és internetes fogalmaknak, tendenciáknak az ismeretébe, amelyek a XXI. század elején újdonságként veszik körül mindennapi életünket. A résztvevők az információs társadalom nemzetközi trendjeire vonatkozó elméleti tudás megszerzése mellett a gyakorlatban sajátíthatják el, hogyan értesülhetnek párhuzamosan több portál újdonságairól egy levelezőprogramban (RSS); hogyan hozhatnak létre honlapokat és blogokat a web 2.0 eszközeit alkalmazva; jártasságot szereznek az életen át tart tanulás internetes eszközeinek használatában. A program elvégzése után a résztvevők képesek lesznek tájékoztatni az e témákban hozzájuk forduló felhasználókat, így sikeres mentori tevékenységet folytathatnak a könyvtár 2.0 jegyében az információs társadalom minél szélesebb körű kiépítése érdekében.